LOKI 2011 – pierwsza edycja zakończona

LOKI 2011

Miło nam poinformować, że w dn. 22.10.2011 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski LOKI 2011 o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Głównym pomysłodawcą i organizatorem był „PRO-FIL” – organ prowadzący szkoły w Kielcach.

W wyniku eliminacji, w których wzięli udział uczniowie 15 szkół z Warszawy, Łodzi, Jędrzejowa, Sędziszowa Małopolskiego, Końskich, Opoczna i Kielc zostało wyłonionych 10 finalistów.

Prym wiedli uczniowie szkół PRO-FIL, którzy całą wystawioną do konkursu czwórką dostali się do finału. Galę finałową poprowadziła znana prezenterka.

W ciągu 45 minut powstały fryzury inspirowane tematem „Mój Pierwszy Bal”. Były wspaniałe loki, upięcia i misterne plecenia.

Jury w składzie: (znani kieleccy fryzjerzy – styliści pod przewodnictwem  wielokrotnego Mistrza Polski i Sędziego Międzynarodowego – nagrodziło szyk i elegancję fryzury stworzonej przez uczennicę, która w nagrodę za I miejsce otrzymała Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, wyjazd studyjny do Brukseli, nożyczki sygnowane podpisem -Mistrza Świata 2008, koszulkę zawodnika VIVE Targi Kielce, oraz wiele innych cennych nagród rzeczowych ufundowanych przez uznane firmy fryzjersko-kosmetyczne.

Kolejne trzy miejsca zajęli uczniowie Prywatnego Technikum Zawodowego „PRO-FIL” w Kielcach:

II miejsce zdobyła  uczennica klasy II b. Wicemistrzyni otrzymała: nagrodę pieniężną, główkę treningową renomowanej firmy, profesjonalną prostownicę do włosów.

III miejsce zdobył uczeń klasy III a. Otrzymał nagrodę pieniężną, główkę treningową.

IV miejsce zdobyła uczennica z klasy IV b, która w nagrodę otrzymała profesjonalne nożyczki.

Wszyscy laureaci otrzymali: słownik polsko-angielski,  tomik wierszy  i wiele innych nagród rzeczowych ufundowanych przez uznane firmy fryzjersko-kosmetyczne.

Wyróżnienie otrzymał uczeń z klasy IV a.

Tak dobry wynik jest bez wątpienia zasługą ich opiekunów – pani Agnieszki Walas i Edyty Cudzik

Na zakończenie imprezy dyrektor szkół „PRO-FIL” Anna Trojanowska zapowiedziała zorganizowanie II edycji konkursu w przyszłym roku.

Galę finałową uatrakcyjnił występ wokalistki i zespołu „PoCo” (oczywiście wśród muzyków był uczeń klasy IV a ).

Wśród publiczności rozlosowano 60  cennych nagród rzeczowych.